Na kole s IDS JMK v sezóně 2016

V roce 2016 mají cykloturisté na jižní Moravě možnost využít cyklobusy a cyklovlaky v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) a MD v Brně a také parníky na Brněnské přehradě.

Prohlédněte si přehlednou mapku všech spojení Cyklodopravy v IDS JMK.

Ceny jízdného

S  jízdenkou IDS JMK lze při dodržení smluvních přepravních podmínek jízdní kola přepravovat ve všech vlacích zařazených do IDS JMK, v brněnské městské dopravě, i v cyklobusech.

Cestující si pro kolo koupí buď jednorázovou základní jízdenku pro příslušný počet zón – tzn. zaplatí za kolo stejně jako za sebe, nebo si za 70 Kč mohou kou

pit celodenní jízdenku pro jízdní kolo.

Držitelé předplatních jízdenek pro zóny 100 + 101 při cestě s kolem mimo Brno za dopravu kola po těchto zónách neplatí. Koupí si tedy stejnou jízdenku pro kolo jako pro sebe.

Pro samotné cykloturisty existuje nabídka výhodných víkendových rodinných jednodenních jízdenek – buď za 190 Kč pro celý kraj (vlaky + autobusy + městskou dopravu) nebo za 150 Kč (mimo Brno). Jednodenní turistické jízdenky mají výhodu v tom, že v nepracovní dny s jednou jednodenní jízdenkou mohou jet až 2 dospělí + 3 děti.

Pro návštěvníky vybraných turistických oblastí existují i výhodné jednodenní jíz

denky pro oblast Pálava, Podyjí, Slovácko a Moravský kras za 100 Kč.

Podrobnosti o výhodách pro cestující jsou uvedeny na webu: idsjmk.cz/turisticka.aspx.

Cyklisté vybavení chytrým mobilním telefonem s připojením k internetu už nemusí chodit kupovat jízdenky na pokladnu. Mohou využít mobilní aplikaci IDS JMK POSEIDON, jejímž prostřednictvím si koupí jak jízdenky pro sebe, tak i pro své jízdní kolo.


IDS-JMK---logo-barevne

JihomoravskyKraj