Na kole s IDS JMK v sezóně 2013

I v letošním roce mají cyklisté na jižní Moravě od 20. dubna v nepracovní dny možnost využit cyklobusy v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK IDS-JMK---logo-barevne).

Cyklobusy se dočkali rozšíření,ke stávajícím pěti linkám přibyly další tři. Cykloturisté si tak mohou vybrat z těchto linek - jízdní řády linek 231, 233, 251, 256, 423, 602, 730, 750. Cestující se nově dovezou do Moravského krasu, do oblasti Kunštátska, Olešnicka, nebo do oblasti Velkých Opatovic, Jevíčka.

V jízdních řádech IDS JMK jsou cyklobusy označeny symbolem kola. Počet přepravovaných kol je kapacitně omezen, jejich počet je uveden v jízdním řádu. Více informací najdete v letáku - Jak cestovat s cyklobusem IDS JMK (PDF).

Ceník IDS JMK je sestaven tak, aby bylo možné s kolem bez problému přestupovat mezi vlakem a cyklobusem. I pro letošní rok IDS JMK nabízí celodenní jízdenku pro přepravu kol za 70 korun. V cyklobusech je možné koupit si jednorázové jízdenky, které budou stát stejně jako jednotlivá jízdenka pro dospělého cestujícího. Cyklisté tedy za jízdu autobusem s kolem zaplatí dvakrát více než pasažér bez kola.

Před cestou doporučujeme seznámit se s pravidly přepravy kol v IDS JMK.