Moravské vinařské stezky

titulka_MVS_Pruvodce_Moravska_vinna_CZ-1Moravské vinařské stezky je dlouhodobý projekt ochrany kulturního dědictví a rozvoje vinařské turistiky na jižní Moravě. Od roku 1999 je postupně realizován ve spolupráci s 280 vinařskými obcemi a mnoha dalšími partnery. Každá z deseti vinařských oblastí má svůj vlastní okruh vinařských stezek. Všechny okruhy jsou propojené páteřní Moravskou vinnou stezkou.
Moravská vinná stezka v celkové délce 300 km spojuje starobylé Znojmo se slováckou metropolí Uherským Hradištěm a nabízí putování krajem, který zdobí víno, bohatá historie i živé tradice. Červeně značená Moravská vinná stezka prochází všemi moravskými vinařskými podoblastmi a protíná sedm z deseti okruhů místních vinařských stezek. Na její trase leží 70 vinařských obcí, desítka chráněných přírodních lokalit i významné historické a architektonické památky oblasti. Mapového průvodce doplňuje tematický materiál s upoutávkami na přírodní zajímavosti.

Název:
Cykloprůvodce Greenways Moravská vinná stezka
Vydal:
Nadace Partnerství
Mapa:
ano
Měřítko:
1:100 000
Cena:
zdarma
Popis. Na 31 stránkách vás publikace provede po 300 km dlouhé trase ze Znojma až do Uherského Hradiště a představí všechny vinařské podoblasti, které trasa protíná. Součástí průvodce je také mapa v měřítku 1:100 000 a profily jednotlivých etap trasy. Knížka obsahje také seznam zařízení na trase, které mají značku Cyklisté vítáni.
Jazykové mutace:
Čeština, angličtina, němčina
Vydáno: 2006
Ke stažení:
elektronická verze CZ (PDF, 23,3 MB)
elektronická verze DE (PDF, 26,7 MB)
elektronická verze ENG (PDF, 28,2 MB)

    

titulka_MVS_Natura_CZ-1Mapového průvodce doplňuje tematický materiál s upoutávkami na přírodní zajímavosti.

Název:
Přírodní zajímavosti na Greenways Moravská vinná stezka
Vydal:
Partnerství o.p.s.
Mapa:
ano
Měřítko:
schematická
Cena:
zdarma
Popis. Skládací leták formátu DL ukazuje hlavní přírodní zajímavosti jižní Moravy
Jazykové mutace:
Čeština
Vydáno: 2006
Ke stažení:
elektronická verze (PDF, 3,3 MB)