Expres Pálava - Podyjí

IDS-JMK---logo-barevne

již od 4. dubna

novinka pro turisty i cyklisty

 

Každou sobotu od Velikonoc do Václava (tzn. od 4. dubna do 28. září) bude z Brna na jižní Moravu jezdit pravidelný Expres Pálava-Podyjí - turistický vlak s rozšířenou přepravou kol. Zajistí rychlé a cenově výhodné spojení města Brna s atraktivní oblastí Pálavy, Lednicko-Valtického areálu, Mikulovska i Znojemska.

Odjezd Expresu z Brna hlavního nádraží v 8:06 je nastaven tak, aby navazoval na vlaky přijíždějící ve směru od Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou, Tišnova nebo Kuřimi a stejně tak na vlaky přijíždějící od Letovic, Boskovic, Blanska, Adamova. Večer po příjezdu na brněnské hlavní nádraží (19:57) opět v krátké době navazují vlaky do uvedených směrů.

Expres Podyjí-Pálava je výhodný i pro obyvatele města Brna. Mimo letního období vyjíždí už z Králova Pole (7:45) a dále zastaví na Lesné a v Židenicích. Cestující tak nemusí s kolem několikrát při cestě po Brně přesedat.

Expres Pálava-Podyjí pojede vždy v sobotu od 4. dubna do 26. září, navíc pojede o i Velikonočním pondělí, o májových svátcích a na svátek Sv. Cyrila a Metoděje a Sv. Václava. Mimo letní období vlak pojede už z Brna-Králova Pole (7:45) přes Lesnou (7:49), Židenice (7:56). Po celou sezónu pojede z Hlavního nádraží (8:06) do Popic (přístup k Dolním Věstonicím), Podivína (přístup k Lednicko-Valtickému areálu) do Břeclavi a odtud dále přes Valtice, Mikulov (9:27) do Znojma (10:22) a Šatova. Zpět ze Šatova pojede v čase 17:43, Mikulovem projede v čase 18:45 a do Brna na hlavní nádraží dorazí v 19:57. Opět mimo letní období bude pokračovat přes Židenice a Lesnou až do Králova Pole.

V Expresu budou platit běžné jízdenky IDS JMK. Nejvýhodnější je 24hodinová jízdenka za 190 Kč (resp. za 150 Kč pro držitele šalinkarty pro brněnské zóny 100+101), která v nepracovní dny platí pro 2 osoby nad 15 let + 3 děti. Jednodenní výlet celé rodiny se tak dá pořídit za méně než 200 Kč. Celodenní jízdenka pro jízdní kolo vyjde na 70 Kč. Jízdenky prodávají stanice ČD, pokladny DPMB nebo i řidiči regionálních autobusů. Jízdenky lze koupit i prostřednictvím mobilní aplikace IDS JMK POSEIDON. S jízdenkami IDS JMK lze pro cestu využít jakýkoli vlak nebo autobus IDS JMK. Buď můžete z domu vyrazit později a vrátit se Expresem nebo naopak vyrazit Expresem ráno a vrátit se dřívějším nebo pozdějším vlakem večer.