Emil Open 2017 Brno

GPS: N 49° 11′ 42″ E 16° 36′ 24″
Adresa: Brno, Česko
Telefon: +420 602 720 518
E-mail: info@emilnadace.cz
Web: http://www.emilnadace.cz
Organizátor: Nadační fond Emil Brno
Místo konání: Brno
Termín konání: 07.07.2017 - 11.07.2017
Cílová skupina: Mladí, Rodiny s malými dětmi, Dospělí bez dětí, Sportovci

Popis:

6. ročník Evropských her handicapované mládeže
Sportovat a zažívat radost ze svobodného pohybu je snem mnoha handicapovaných. Sport je radost, nadšení i uvolnění, spojuje nás s přáteli, dovolí nám zapomenout na denní starosti a je důležitou součástí každodenního života.

Chceme handicapované mládeží přivést vzory, aby věděly, že jejich opravdová snaha má smysl a bude podporována. Díky Evropským hrám najdou nové přátele, budou mít možnost vyzkoušet si aktivity společně se zdravými dětmi a přispějí tak k překonávání předsudků a vzájemného ostychu.

Evropské hry handicapované mládeže umožní zapojeným mladým lidem ukázat to nejlepší, co v nich je, vyvolat nejen u jejich rodičů slzy radosti a vlnu pýchy, ale hlavně znovu získat či posílit sebevědomí a pocit vlastní důležitosti.Vstupné je zdarma.
Evropské hry handicapované mládeže jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodním pojetím, rozsahem sportovních aktivit doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu. Akce navazuje na úspěšné a výrazně rostoucí předchozí ročníky her handicapované mládeže.CÍLOVÁ SKUPINA:
mládež se zdravotním postižením ve věku od 10 do 26 let

(tělesné, zrakové, sluchové, mentální a kombinované postižení)SPORTY:
atletika, plavání, stolní tenis, boccia, golfKATEGORIE:


Open
pro začínající sportovce bez nutných předchozích zkušeností se závoděním a trénováním. Soutěží se podle modifikovaných mezinárodních pravidel, která jsou uzpůsobena této sportovní úrovni. Tato kategorie dává možnost mládeži se zdravotním postižením, která teprve začíná sportovat nebo sportuje rekreačně, setkat se ve „velkém sportovním světě“ se svými sportovními vzory.

Masters
pro trénující nebo registrované sportovce, kteří mají s daným sportem nějaké zkušenosti. V této kategorii se předpokládá největší mezinárodní účast.

Mixed
zahrnuje zvláštní program určený pro společné aktivity handicapovaných a intaktních sportovců. Tato kategorie je jednou ze součástí inkluzivního poslání her.Ukázkové sporty:
basketbal 3x3, florbal, rugby na vozíku, handbike, paravoltiž, přehazovaná a další.
MÍSTA KONÁNÍ:

Tradičním místem pro konání her je město Brno, které nabízí, i díky spolupráci s univerzitním prostředím, vhodná bezbariérová sportoviště a ubytovací kapacity.

Atletika
– Sportovní areál VUT v Brně www.cesa.vutbr.cz/sportoviste/11-sappv-atleticky-stadion

Plavání
– Sportovní a rekreační areál Kraví hora www.kravihora-brno.cz

Golf
– Golf resort Kořenec www.korenec-golf.cz

Stolní tenis, boccia a ukázkové sporty
– Náměstí Svobody v Brně


Nadační fond Emil je nezisková organizace pomáhající dětem a mladým lidem se zdravotním postižením sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci. Do roku 2003 se jednalo o projekt Emil Českého paralympijského výboru. V roce 2009 byl projekt oficiálně prohlášen Nadačním fondem Emil.

Nadační fond do dnešního dne podpořil přes osm tisíc individuálních sportovců i sportovních klubů. Jeho základním posláním je být symbolem účinné pomoci mladým handicapovaným sportovcům. Pomáhat jim v rámci celé České republiky prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat tolik důležitý vlastní smysl života.Spolupořadatel: Česká golfová asociace hendikepovaných

Odborný sportovní garant: Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií