Cyklobusy IDS JMK

Cyklisté na jižní Moravě mají od 21. dubna do 30. září 2012 v nepracovní dny možnost využit cyklobusy v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK). Kraj pro ně objednal nové cyklobusové linky, které budou navazovat na regionální železniční dopravu.

Cyklobusy objednané krajem jsou na jižní Moravě novinkou, která by měla zlepšit dostupnost cyklistických tras prostřednictvím pěti linek - jízdní řády linek 231, 423, 602, 730, 750. Cestující se tak dovezou na Drahanskou vrchovinu, do Jedovnic nebo Oslavan.

V jízdních řádech IDS JMK jsou cyklobusy označeny symbolem kola. Počet přepravovaných kol je kapacitně omezen na 20 ks na spoj. Více informací najdete v letáku - Jak cestovat s cyklobusem IDS JMK (PDF, 900 kB).

Ceník IDS JMK je sestaven tak, aby bylo možné s kolem bez problému přestupovat mezi vlakem a cyklobusem. IDS JMK nabízí celodenní jízdenku pro přepravu kol za 70 korun. V cyklobusech je možné koupit si jednorázové jízdenky, které budou stát stejně jako jednotlivá jízdenka pro dospělého cestujícího. Cyklisté tedy za jízdu autobusem s kolem zaplatí dvakrát více než pasažér bez kola.

Před cestou doporučujeme seznámit se s pravidly přepravy kol v IDS JMK.

DSCN3988 DSCN3989 DSCN3990